ul. Bohaterów Monte Cassino 46
81-753 Sopot

Manicure

Manicure klasyczny:

  • manicure + malowanie Kinetics – 70zł
  • manicure SPA (manicure, peeling, parafina lub masaż) – 100zł
  • masaż dłoni – 40zł
lakiery solarne

Manicure hybrydowy Semilac:

  • manicure hybrydowy 110zł
  • zdejmowanie lakieru hybrydowego 40zł
  • zdejmowanie lakieru hybrydowego wykonywanego w naszym Salonie 18zł
lakiery hybrydowe semilac

Manicure japoński

  • 100zł
manicure japoński

Parafina na dłonie / Kąpiel parafinowa

  • 60zł
parafina na dłonie

Dbając o szczególną higienę w naszym Salonie posiadamy własny autoklaw do sterylizacji narzędzi.

autoklaw

Manicure 3000 lat p.n.e

Badania archeologiczne wykazały, że zabiegi upiększające znane były już w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji.

Około 3000 lat p.n.e. Faraon Narmer barwił henną wnętrza dłoni, podeszwy stóp oraz paznokcie. Ciało Kleopatry wyglądało tak pięknie, gdyż kąpane było w kozim mleku (uważanym za bogate źródło cynku), a Nefretete malowała paznokcie u nóg i rąk na czerwono (kolorem, który mogły używać jedynie rody królewskie).

W czasach panowania faraona Niuserre Ini (ponad 2000 lat p.n.e.) były modne jak się okazuje długie i bogato przyozdobione paznokcie, przede wszystkim były oznaką wysokiego stanowiska i dostojeństwa. Zaś paznokcie plebejuszu musiały być bardzo krótkie i zdobione jasnymi tonacjami bez udziwnień.

Pierwszy lakier do paznokci powstał ponad 3 000 lat temu w Chinach.

Historia Manicure od XIX wieku

W Europie zainteresowanie manikiurem rozpoczęło się dopiero w wieku XIX , kiedy to król francuski Ludwik Filip, kazał robić sobie regularnie zabieg manikiur. Pod koniec stulecia zaczęto produkować pięknie zdobione zestawy do manikiuru ze złota, srebra i kości słoniowej .

W czasach gdy można było oglądać tylko filmy nieme, gestykulacja była na pierwszym planie tak więc każda aktorka posiadała wykonane na miarę kilka kompletów paznokci z porcelany. Gdzieś w latach trzydziestych XXw. na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowe nie tyle lakiery ale preparaty zapobiegające blaknięciu koloru czy odpryskiwaniu, a także miały na celu utwardzenie i utrwalenie żywotności ozdobionych paznokci.

W roku 1932 amerykańska firma Charles Revson (obecnie Revlon), wprowadziła specjalne barwniki, dzięki którym lakiery do paznokci idealnie przylegają do paznokci. Stworzono też pierwszą pełną gamę kolorów.
Moda na sztuczne paznokcie i paznokcie zdobione zaczeła opanowywać nie tylko świat filmu i teatru ale również osoby nie związane ze światem schowbiznesu.

Najnowsze trendy odchodzą od szeroko pojętej 'sztuczności’ na rzecz naturalnych paznokci, dlatego powstały nowe techniki manicure takie jak: manicure japoński i manicure hybrydowy. Najnowszym trendem jest manicure przy zastosowaniu lakierów solarnych Kinetics który charakteryzuje się rewolucyjnym lakierem utrzymującym się na płytce paznokcia przez tydzień.

Klientami naszymi są głównie mieszkańcy Sopotu, Gdańska i Gdyni ale także te osoby, które przyjeżdżają wypocząć nad polskie morze 🙂 Doskonały adres Sopockiego Stylu w samym centrum Sopotu (prawdopodobnie w najbardziej prestiżowej lokalizacji nad morzem na legendarnym Monciaku) pozwala wykonać zabiegi manicure tuż przed wyjściem na plażę:)